Menu

.W Regionie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

Wczoraj rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Z przyjemnością towarzyszyłam tego wyjątkowego dnia uczniom zagłębiowskich szkół. Dziś podzielę się z Wami moimi wrażeniami.

Na początek – Sosnowiec i uroczysta inauguracja roku szkolnego na Międzywydziałowej Auli przy Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. A to dlatego, że sosnowieckie II LO im. Emilii Plater ściśle współpracuje z Uniwersytetem Śląskim oraz innymi uczelniami wyższymi naszego regionu.

Edukacja i praktyka na poziomie akademickim pozwala absolwentom II LO z sukcesami kontynuować absolwentom naukę na wybranych kierunkach.

Odwiedziłam również Czeladź. Miejska Inauguracja Roku Szkolnego odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka. Najważniejszymi bohaterami były oczywiście pierwszaki.

W Siewierzu natomiast, od wczoraj uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 mogą korzystać z nowo wybudowanej sali gimnastycznej. Jestem pod wrażeniem wysokiego standardu tego obiektu. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w jego otwarciu! Kto wie, może to tu swoje pierwsze kroki będą stawiali nasi kolejni mistrzowie olimpijscy?

 

Bardzo dziękuję za wszystkie zaproszenia!

 

 

powrót do aktualności
Zamknij okno
test